Szafa wnękowa

Jeśli już zdecydowałeś się na szafę przesuwną pod zabudowę wnęki i wybrałeś miejsce jej instalacji, musisz dowiedzieć się jeszcze kilku szczegółów przed podjęciem prac. Po pierwsze, szafa wnękowa powinna posiadać odpowiednią głębokość – minimum 50-60 centymetrów. Jest to oczywiście zależne od wielkości pomieszczenia, jednak jeśli możemy sobie pozwolić na głęboką szafę, skorzystajmy z tej możliwości.

Oprócz półek i wieszaka, w szafie wnękowej warto również wyseparować specjalne miejsce na szafkę na buty, a także pawlacz. Do przemyślenia pozostają również rodzaje materiałów produkcyjnych – drzwi mogą zostać wytworzone z różnych surowców. Dla przykładu – najczęściej wykorzystuje się płyty MDF, jednak w celu powiększenia optycznego pomieszczenia stosuje się również lustra lub szyby.

Sposób montowania drzwi przesuwnych

Przykładowym sposobem montowania drzwi przesuwnych jest wykorzystanie w tym celu:

  • Szafa wnękowa Warszawa

    Szafa wnękowa Warszawa

    listwy przymykowej mocowanej z boku, na dole lub na górze,

  • szczotki odbojowej,
  • szczotki przeciwkurzowej,
  • dolnej i górnej prowadnicy,
  • oraz oczywiście skrzydeł wyposażonych w mechanizmy jezdne.

Oprócz powyżej wymienionych produktów potrzebnych do zamontowania drzwi przesuwnych szafy wnękowej, powinno się również zebrać w odpowiedni sposób wymiary – wysokość oraz szerokość wnęki. Klient posiada również wybór pod względem modelu, rodzaju profili. W zależności od wyboru, różnić się też będzie szerokość skrzydła drzwi. Pamiętajmy, że tak popularne drzwi przesuwne montuje się wtedy, kiedy szafa posiada szerokość więcej niż 150 centymetrów. W przeciwnym wypadku poleca się instalację drzwi skrzydłowych lub harmonijkowych.

Profesjonalne projektowanie mebli do zabudowy wnęk

Jeśli przerasta Cię stworzenie projektu mebli do zabudowy wnęk lub po prostu chcesz zlecić to zadanie profesjonaliście, skontaktuj się z naszym biurem telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie firmy. W uzgodnieniu z Tobą zbierzemy pomiar, stworzymy projekt oraz wykonamy szafę wnękową w przedpokoju lub innym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu albo w formie garderoby.

Szafa wnękowa Warszawa

Szafa wnękowa Warszawa

Facebook