Kuchnia w kawalerce

Kawalerka dostosowana jest do specyficznego wykorzystania, powstała z myślą o młodych ludziach często wynajmujących mieszkanie, jest jednak zamieszkiwana też przez inne osoby, nie tylko rzeczonych kawalerów. W niektórych państwach nie jest znany ten najmniejszy rodzaj lokalu mieszkalnego (na polskie standardy), w innych natomiast spotkać się można z jeszcze bardziej ekstremalnymi przypadkami, jak dobrze znane mieszkania w Japonii.

Projekty kuchni w kawalerce

Urządzenie tego wymiaru mieszkania niesie ze sobą pewne komplikacje i może okazać się nie lada wyzwaniem. Wprawne oko znajdzie jednak kilka opcji, które będzie można wykorzystać w najbardziej odpowiednim, efektownym i funkcjonalnym aranżowaniu kuchni w kawalerce. Z pewnością warto postawić na dobór jasnych kolorów, by rozświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie; z drugiej jednak strony nie należy przesadzać – w pomieszczeniu nie może panować zbytnia monotonia.

Kuchnia w kawalerce Rzeszów

Kuchnia w kawalerce Rzeszów

By mieszkania o tak małym metrażu jak kawalerka były dobrym miejscem do funkcjonowania, trzeba też dobrać wielofunkcyjne urządzenia i kompaktowe meble. Pozwoli to na ulokowanie wszystkich potrzebnych do życia przedmiotów. Świetnie sprawdzą się tu takie akcesoria, jak składane stoliki czy też krzesełka z możliwością powieszenia na ścianie. Miejsca nie zajmą, a nadadzą wnętrzu lekkości również otwarte półki. Dobrym rozwiązaniem będzie również wybranie takich frontów, które odbijają światło – fronty lakierowane.

Pamiętajmy też, że wystrój aneksu kuchennego w małej kawalerce powinien być również spójny ze stylistyką reszty pomieszczeń. Dlatego też dobrze jest utrzymywać jedną tonację kolorystyczną. Jak już wcześniej wspominaliśmy, sprawdzają się jasne barwy. W tym miejscu podkreślmy jednak, że najlepiej, kiedy będą to odcienie chłodne. Jeśli zaś mowa o jednakowym stylu, to musi on być również wykorzystany w przypadku elementów dekoracyjnych i wykończeniowych. Wzmocni to harmonię i spójność części dziennej i kuchennej w kawalerce.

Osobną kwestią jest dobór oświetlenia – najlepiej, jeśli kawalerka jest dobrze oświetlona w sposób naturalny, jeśli jednak taka opcja jest wykluczona, trzeba poszukać alternatyw. Pozwolą na to delikatne i zwiewne materiały dekorujące okna (firanki i zasłony), a prywatność wieczorami zapewnią dobrane rolety czy żaluzje. Sztuczne oświetlenie powinno posiadać barwę jak najbardziej zbliżoną do naturalnego. W tym miejscu postawmy również na minimalizm.

Kuchnia w kawalerce Rzeszów

Projekty kuchni w kawalerce Rzeszów

Projekty kuchni w kawalerce Rzeszów

Postaw na fachowców. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi – dostarczmy bezpłatną wizualizację kuchni na wymiar w wybranym stylu (z kręgu nowoczesnych lub klasycznych), montaż zamówionych mebli kuchennych, a – jeśli klient tego potrzebuje – pomagamy również w wyborze odpowiedniego AGD. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego (tam możesz przesłać również własny projekt kuchni, do którego się odniesiemy).

Facebook