Kuchnie retro

Stylizowane meble kuchenne co jakiś czas przeżywają swój rekonesans w popularności inwestorów, a ci mogą być pewni, że ich urok nie przeminie nigdy i – jeśli zostaną wykonane należycie – mogą posłużyć przez długie lata bez konieczności remontowania, a jedynie niekiedy delikatnego odświeżania.

Z pewnością wnętrze zaopatrzone w takie meble kuchenne do zabudowy będzie sprawiało wrażenie przytulnego i takiego, do którego będzie się chciało wracać. Specjalnie postarzane pomieszczenia uwalniają od zalewającej nas z wszystkich masowej, chińskiej produkcji. Najczęściej stosuje się tu naturalne materiały, na których nie widać śladów użytkowania. Inspiracje czerpane są z natury i kuchni naszych dziadków czy też domków wiejskich. Klimat kuchni retro powinien być sielankowy, skłaniający domowników i gości do miłych rozmów. Często ten klasyczny styl określany jest również jako rustykalny.

Czym charakteryzują się aranżacje kuchni w stylu retro?

Kuchnie w stylu retro

Kuchnie w stylu retro

Inwestorzy planujący instalację mebli kuchennych w stylu retro często decydują się na ozdobne fronty, rzeźbione półki, nogi mebli, wymyślne gzymsy, które mają na celu, by całość przypominała dawne formy mebli. Często inspirujemy się tu kuchniami w stylu angielskim, rustykalnym, prowansalskim – możliwości jest wiele.

Całość mebli kuchennych nie byłaby kompletna bez uroczych dodatków, jak elementy florystyczne, kwiaty, zioła, a także piękne tkaniny i inne elementy w ciepłych kolorach. Nie bez znaczenia jest również sam panel ścienny, który udekorowany stylizowanymi płytkami może całkowicie zmienić wystrój wnętrza.

Co ciekawe, można się również pokusić o niebywałe sprzęty AGD do kuchni właśnie w stylu retro – będą one dopełnieniem całej koncepcji. Często jednak taka alternatywa może być nieco bardziej kosztowna niż typów wyposażenie AGD dostępne w sklepach. Typowym już przykładem będzie ty stylowa lodówka Smeg w pięknych kolorach, jednak również bardziej znane marki posiadają w swej ofercie serie sprzętów z tego zakresu.

Kuchnie retro vel klasyczne – zdjęcia

Poniżej znajdziesz przykładowe realizacje przez nas wykonane, które można zaliczyć do omawianego stylu retro w kuchniach. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć wybranej aranżacji, wystarczy, że klikniesz w jedno z poniższych zdjęć, a zostaniesz przekierowany do pełnej galerii. Jeśli z kolei chcesz zobaczyć nasze inne realizacje ekskluzywnych, a niekiedy nietypowych mebli na wymiar, zapraszamy do Galerii.

Kuchnie retro Galeria

Kuchnie retro Galeria

Kuchnie retro do zabudowy

Kuchnie retro do zabudowy

Kuchnie retro białe

Kuchnie retro białe

Kuchnie retro aranżacje

Kuchnie retro aranżacje

Kuchnie retro Rzeszów

Planujesz remont kuchni, instalację mebli na wymiar według własnej wizji i nie możesz znaleźć firmy, która by odpowiadała Twoim wymaganiom? Zgłoś się do nas. Zapewniamy profesjonalną obsługę, dopasowywanie usług do gustów klientów, a także kosztów do zasobności ich portfela. Już teraz zamów projekt kuchni w stylu retro lub innym. Zapraszamy do kontaktu.

Kuchnie retro Rzeszów

Kuchnie retro Rzeszów

Facebook