Sypialniana szafa przesuwna

Projektowanie mebli do zabudowy wnęk, w tym – szaf przesuwnych

Do projektowania mebli na wymiar, w tym właśnie szaf wnękowych z przesuwanymi drzwiami, należy się odpowiednio przygotować merytorycznie. Wraz ze zdobytą wiedzą w tej dziedzinie wzrośnie również pewność, że wykonana praca będzie wykonana solidnie. Istnieje tu wielka różnorodność – możemy na przykład jedynie zabudowywać dostępną wnękę lub też stworzyć mebel sięgający od podłogi aż po sufit. Grunt, to ekonomiczne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni – nawet w małych mieszkaniach.

Podstawowe kroki przy wykonywaniu projektu szafy sypialnianej przesuwnej lub innej

  1. Szafy na zamówienie Rzeszów

    Szafy na zamówienie Rzeszów

    1. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednie miejsce do ustawienia szafy. Jako, że nie będzie to mebel wolnostojący, a stały, to możemy zagospodarować w ten sposób nawet bardzo nietypowe zakamarki. Oczywiście optymalną opcją jest posiadanie dodatkowego pomieszczenia, z którego zrobić można garderobę wyposażoną w szafy przesuwne i inne meble. Jeśli jednak nasze warunki zakwaterowania są takie, a nie inne, to równie dobrze może nam posłużyć w tym celu jedynie część sypialni czy też korytarza.

  2. 2. Szafy przesuwne stać mogą przy ścianie, mogą zajmować całe wnęki lub też być wytworzone z dodatkowymi ściankami bocznymi. W tym kroku wielce przydatnym narzędziem będzie miarka, która pozwoli określić czy szafa zmieści się w danym miejscu. Najlepiej, gdyby jej wymiary nie były mniejsze niż 150 cm szerokości oraz 80 cm głębokości. Jeśli zaś pod uwagę brany jest tez projekt szafy narożnej, to pamiętajmy, że w takiej sytuacji jej skrzydła nie powinny być węższe niż 90 cm.
  3. 3. Stworzenie listy potrzeb dla wymarzonej szafy w taki sposób, by w środku panowała jak największa organizacja i znalazło się tam wszystko to, co potrzebne dla domowników. Pamiętajmy, by pod uwagę wziąć możliwie jak najwięcej czynników – liczbę użytkowników, rodzaj ich ubrań (składane, wiszące – krótkie, długie), ilość butów, ilość bielizny (dla której trzeba znaleźć osobne miejsce w szafie). Wszystko z myślą o łatwym użytkowaniu i szybkim odszukiwaniu potrzebnych rzeczy.
  4. 4. Wykonanie szafy rozsuwnej – samodzielne lub profesjonalne. To pierwsze sprawdzi się, kiedy posiadamy duże pomieszczenia o prostych kształtach, łatwe do zaaranżowania. Drugie – kiedy przestrzeń jest dość skomplikowana lub ograniczona. Ostateczna decyzja należy jednak do inwestora.

Profesjonalny projekt i wykonanie szafy do sypialni, przedpokoju

Oczywiście istnieje również alternatywa, jaką jest zamówienie profesjonalnej ekipy montażowej, która na co dzień zajmuje się instalacją takich mebli na wymiar, jak szafy przesuwane. Możesz zwrócić się w tym celu do nas – zagwarantujemy bezpłatną wycenę oraz zaprezentujemy projekt na wizualizacji, na której będziesz mógł później nanieść poprawki. Możesz również wnieść własny projekt, według którego dostosujemy nasze późniejsze działania instalacyjne w Twoim mieszkaniu lub domu. Zajmujemy się wykonywaniem mebli na wymiar w Rzeszowie, okolicach, ale również w innych częściach Polski. Serdecznie zapraszamy do oglądania Galerii naszych realizacji.

Projektowanie mebli do zabudowy wnęk Rzeszów

Projektowanie mebli do zabudowy wnęk Rzeszów

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować: kuchnia w kawalerce, kuchnie retro, nowoczesne meble.

Facebook