Łazienka w stylu SPA

Zafunduj sobie prywatne SPA w łazience

Kto powiedział, że wypoczynek zawsze musi być aktywny? Dla odmiany można wybrać leniuchowanie w domowym zaciszu, na przykład w łazience urządzonej w stylu SPA, z nowoczesnymi meblami łazienkowymi projektowanymi na wymiar. W obecnych czasach człowiek bardzo potrzebuje chwili relaksu i odpoczynku dla zachowania wewnętrznej harmonii i ucieczki od zgiełku ulic. Odpowiednio zaprojektowana łazienka pozwoli na uzyskanie takiego efektu.

Meble łazienkowe Rzeszów

Meble łazienkowe Rzeszów

Strefa wellness w domu musi uwzględniać: odpowiednie, nastrojowe oświetlenia, miejsce na ustawienie olejków eterycznych, wkomponowane nagłośnienie w celu włączenia kojącej muzyki, odpowiednie dekoracje (świece, figurki rodem z Dalekiego Wschodu) i dodatki.

Warto również zainwestować w dobrej jakości, luksusowe ręczniki oraz szlafroki wyprodukowane z naturalnych materiałów. Bardzo dobrze sprawdzają się również nowoczesne i przydatne gadżety, typu stojaki na książkę czy wino do ustawienia na wannie.

Oświetlenie łazienki - łazienka w stylu SPA

Spośród wyżej wymienionych akcesoriów bardzo ważne dla tworzenia atmosfery oraz nastroju użytkowników jest oświetlenie. Poleca się wybór ciepłego, miękkiego i stłumionego światła, które będzie koiło zmysły. Efektu takiego nie osiągniesz przy zastosowaniu intensywnych i zimnych halogenów – Twój wybór powinien paść na nowoczesne i nastrojowe listwy LED. Podświetlamy nimi wnęki, półki i wszelkie załamania. Zabieg taki nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale również da luksusowego posmaku.

Nowoczesne meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe

Wykończenie łazienki w stylu SPA

Zainspiruj się naturą. Ostatnio w nowoczesnych łazienkach królują trendy eco. Na etapie projektowania i aranżacji całego układu łazienki oraz mebli na wymiar przemyślmy wykorzystanie naturalnych kamieni oraz drewna. Ten ostatni element wystroju łazienki powinien być szczególnie starannie dobrany – w najlepszej jakości i z odpowiednim zaimpregnowaniem. Ważny jest również wybór materiału konstrukcyjnego – cedr, mahoń, palisander, tik – głównie drewno egzotyczne. Wiąże się to oczywiście z "klimatem" o podwyższonej wilgotności, jaki panuje w łazience.

Facebook