Garderoba w stylu skandynawskim

Minimalizm króluje w garderobach Skandynawów. Coraz częściej również w naszym kraju sięga się po takie właśnie wzorce stylistyczne. Skandynawski design sięga również do naturalnych wzorów w jasnych barwach w połączeniu z drewnem. Wykorzystuje się go nie tylko w pokojach dziennych i sypialniach, ale również w zabudowach wnęk i garderobach.

Wnętrza zagospodarowane tak, by przypominać pomieszczenia skandynawskie przywodzą od razu na myśl wrażenie spokoju oraz przytulności. Nie bez znaczenia jest tu również porządek. Organizacja wszystkich elementów stanowi równie ważny element – każdy przedmiot powinien posiadać swoje miejsce w szafkach, na półkach, w garderobie, a jednocześnie na widoku pozostają przytulne koce, dywany i poduszki.

W garderobach skandynawskich znajdzie się miejsce na posegregowane ubrania, duże lustra powiększające optycznie przestrzeń, odpowiednio dobrane oświetlenie, a także miejsce na przedmioty wykorzystywane sezonowo – narty, kaski, ubrania sezonowe, a nawet rower.

Garderoba w stylu skandynawskim

Garderoba na wymiar

Inne przykłady popularnych stylizacji często wykorzystywane w polskich domach:

  • → garderoba w stylu angielskim;
  • → garderoba w stylu rustykalnym;
  • → garderoba w stylu glamour;
  • → garderoba w stylu prowansalskim.

 

Garderoby popularne w Ameryce – "Master closet"

To właśnie w Stanach Zjednoczonych wyznacznikiem standardu w każdym domu jest posiadanie garderoby zwanej master closet. Bardzo popularne są one również u naszych zachodnich sąsiadów - w Niemczech, Włoszech, Francji. W Polsce, mimo niezaprzeczalnej funkcjonalności, garderoba jest nieco mniej spopularyzowana. Może być to tłumaczone chyba jedynie tym, że nie chcemy tracić kolejnego pomieszczenia potencjalnego przeznaczonego na pokój gościnny czy gabinet. Problem ten można jednak rozwiązać w zupełnie inny sposób – wykorzystujemy w takich przypadkach wnękę wychodzącą z sypialni lub (jeśli sypialnia jest duża) "cofniętą ścianę". Chcąc dodatkowo zaoszczędzić miejsca, zamiast drzwi uchylnych stosuje się przesuwne.

Zabudowa wnęk i garderoby na zamówienie

Bez względu na obrany kierunek, styl, w którym chcesz urządzić swój dom lub mieszkanie, możesz zgłosić się do nas. Z przyjemnością pomożemy w wykonaniu odpowiedniego projektu wybranego pomieszczenia lub wszystkich. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Polecamy również odwiedzenie Galerii realizacji firmy BestMeble z Rzeszowa.

Garderoba w stylu skandynawskim

Garderoby w Rzeszowie

Facebook