Nowoczesne meble kuchenne

Jaka jest nowoczesna kuchnia?

Każdego dnia spędzamy w niej sporo czasu. Minęły czasy, kiedy kuchnia była jedynie odrębnym pomieszczeniem, w którym wykonywało się posiłki i przechodziło do innych sekcji domu. To własnie w niej spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. To, czy pomieszczenie to spełnia standardy nowoczesności zależy w większej mierze od jego funkcjonalności i użyteczności, nie zawsze już od materiałów wykorzystanych do wykończenia.

Minimalizm oznacza nowoczesność?

Minimalizm w kuchni oznacza zastosowanie prostych linii, zabudowanymi sprzętami AGD, a także bardzo małą liczbą elementów ozdobnych. Wrażenie to jest wzmacniane, kiedy inwestor zdecyduje się na bezuchwytowe fronty z systemami otwierania mechanicznego lub elektrycznego. Meble zyskają tym bardziej nowoczesnego wyglądu, jeśli fronty wykończone będą na wysoki połysk. Całkowity efekt podkreślony jest poprzez geometryczne kształty oraz stonowaną kolorystykę.

Kuchnia dawniej

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Kiedyś aranżacja kuchni opierała się na założeniu, że kuchnia jest miejscem w domu, w którym wykonuje się jedynie posiłki. Dlatego też często separowano ją od pozostałych pomieszczeń. Nie dbano też zanadto o estetykę wykonania samych mebli. Ich atrakcyjność nie była tak ważna. To samo tyczyło się również sprzętu AGD. Obecnie jednak odchodzi się od tych standardów, również ze względu na zmianę charakteru i funkcji opisywanego pomieszczenia.

Połączenie klasyki z nowoczesnością

Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną i nie możesz wybrać jednej z dwóch opcji – stylu klasycznego lub nowoczesnego w kuchni, zawsze możesz połączyć oba w jedną całość. Obie formy aranżacyjne obecnie mogą świetnie z sobą współgrać. Wstawienie nietypowego mebla, odnowienie starego i wkomponowanie go w nową kuchnię – każdy zabieg może okazać się dobry, by kuchnia nabrała niepowtarzalnego charakteru.

Zadaj sobie takie pytania, nim zamówisz projekt kuchni:

  • → Kto będzie użytkował kuchnię? Osoby starsze i mniej sprawne fizycznie czy też raczej młodzi domownicy?
  • → Na jaki standard wykonania kuchni mnie stać?
  • → Jaki styl mebli do kuchni pragnę? Czy będą to typowe, klasyczne meble czy też nowoczesne?
  • → Czy ma to być kuchnia połączona z jadalnią, ze stołem? A może kuchnia otwarta na salon lub z wyspą?

Powyższe pytania z pewnością ułatwią ostateczną aranżację kuchni oraz pozwolą na sprawniejsze jej zaprojektowanie. Jeśli posiadasz już projekt kuchni, dopasujemy się do niego i Twoich wymogów.

Nowoczesne kuchnie na wymiar Rzeszów

Firma BestMeble wraz z zaprzyjaźnionymi przedsiębiorstwami projektuje i tworzy nowoczesne meble kuchenne na wymiar, pod indywidualne zamówienie. Chcesz posiadać w swojej kuchni wyposażenie nietypowe lub ekskluzywne? Głoś się do nas. Razem wybierzemy odpowiednie materiały produkcyjne, wykończeniowe, a także wszelkie akcesoria sprzyjające funkcjonalności kuchni. Polecamy się również w zakresie doboru odpowiedniego AGD do nowoczesnej kuchni.

Facebook